İlk Fotoğraf Sergim Dereliler Derneğinin Arap Aşı

Mehmet Öztas
Dere köyümüzün merkezi olan Önecek Meydanında yirmi dört saat insan görmek mümkündür. Dereli olanı da olmayanı cezbeden farklı bir havası vardır. Evde vakit geçiremeyen köylü Öneceği bulur;  akrabası, konu komşusu, arkadaşı gönülden muhabbet ihtiyacı hissettiği kim varsa meydanda buluşur gezer, sohbet eder, çay içer, bir şekilde ortak zaman geçirir. Dere köyünün sosyal alanlarda kendi sınıfında diğer köylerden biraz daha önde olmasının altında bence Önecek Meydanının verdiği muhabbet ortamı vardır. Gurbette sıla özlemi çekenlerin aklına ilk düşen yerdir Önecek. Gurbetten gelen hemşehrilerimiz atasının elini öptükten sonra soluğu bu meydanda alır. Çünkü çocukluğu o meydanda geçmiştir.


Konya'da faaliyet gösteren Konya Dereliler Derneği düzenlediği organizasyon ile Önecek Sohbetini canlandırmak, Konyada ki Derelilerin tanışıp kaynaşmasını sağlamak, gönülden muhabbet edilmesi için Dere’li hemşehrimizin işlettiği 700 kişilik ALMİNA DÜĞÜN SARAYI'nda arabaşı ikramında bulundu.Ben ve değerli arkadaşım Yakup ÇETİN ve Mehmet ÖZTAŞ ile birlikte Pazar sabahı Konya'ya hareket ettik. Organizasyonun yapıldığı binanın girişine bizleri tüm samimiyeti ile Süleyman EGE abimiz karşıladı, anlaşılan o ki koordinatör Süleyman abi idi.
     Yemekte alışıla gelmişin dışında; genç fotoğrafçı arkadaşlarımızdan Mehmet ÖZTAŞ'ın  objektifinden çıkan  eserlerden oluşan bir fotoğraf sergisi vardı. Derneğimiz genç arkadaşımızın başarısını takdir etmek ve çalışmalarına destek vermek amacı ile Dereyi, Bozkırı, Bozkır doğasını ve ülkemizin diğer güzelliklerinden seçme karelerden bir sergi oluşturmuştu. Yemek sonunda satışa sunulan fotoğraflar, değerli hemşehrilerimizin duvarını süslerken, genç bir arkadaşımıza ve derneğimize katkı sağlayacaklar.

    

  Son olarak başta Dernek Başkanımız Ali CANKURT’a,  genel sekreter Süleyman EGE’ye emeği geçen diğer dernek üyelerine ve derneğimizden maddi desteğini esirgemeyen hemşehrilerime çok teşekkür ederim.
Hüseyin DUMRU
02-02-2014
Konya Dereliler Derneği Banka Hesap No:
ZİRAAT BANKASI KONYA ŞUBESİ TR930001000168578072625001
öncekİ
« Önceki
Sonrakİ
Next Post »